BIS-stage Erfgoeddag Brugge
Enregistrez cette offre et organisez votre recherche
Créez un compte gratuit pour enregistrer des offres d'emploi, créer des alertes et revenir à cette liste depuis votre tableau de bord.
Loop je warm van erfgoed en lokale geschiedenis, ben je sterk in organiseren en communiceren en ben je op zoek naar een eerste praktijkervaring? Dan is deze vacature misschien wel iets voor jou Erfgoedcel Brugge gelooft in jong talent. Met een BIS-baan willen we elk jaar een stagiair de kans geven om praktijkervaring bij ons op te doen.
Tijdens je stage werk je mee aanErfgoeddag 2027 (op zondag 18 april 2027). Met hetcentrale thema “PASSIE”nodigen we het publiek uit de kracht van gedrevenheid in cultureel erfgoed te ontdekken. Passie zit in wat mensen maken, bewaren en doorgeven: van ambachten en kunst tot muziek, tradities en rituelen. Passie verbindt generaties, inspireert en zet mensen in beweging. Passie laat haar sporen na in ons erfgoed en maakt verlangen, intimiteit en emotie tastbaar.
Organisatie Erfgoeddag Brugge 2027 (16 november 2026 – 15 mei 2027).
Je staat samen met je stagebegeleider en coördinator van Erfgoeddag Brugge in voor de samenstelling van het Brugse Erfgoeddag-programma. Je begeleidt en ondersteunt deelnemende organisaties bij de inschrijving en uitwerking van hun activiteit en zorgt voor een duidelijke communicatie en briefing naar hen toe in de aanloop naar het evenement. Bij de organisatie van activiteiten is er komende editie extra aandacht voor toegankelijkheid en communicatie op maat van specifieke doelgroepen.
Communicatie
Je draagt bij tot de communicatie rond Erfgoeddag 2027 naar het brede publiek, zowel digitaal als op papier. Je zorgt er samen met het team van de erfgoedcel voor dat het Erfgoeddagprogramma via onze website, sociale media en nieuwsbrieven verspreid wordt en stelt het lokale promotiemateriaal samen. Dat betekent teksten schrijven, fotomateriaal bij de partners verzamelen, contact houden met vormgever en drukker, drukproeven nalezen, distributie … Via diverse kanalen plaats je Erfgoeddag in Brugge zo sterk mogelijk in de kijker.
Je assisteert partners waar nodig bij de praktische voorbereidingen van hun activiteiten (zoeken naar locaties, wegwijs op het vlak van logistieke ondersteuning, aanleveren van promotie- en signalisatiemateriaal …). Je levert hand- en spandiensten bij de op- en afbouw van het centraal infopunt van Erfgoeddag.
Evaluatie
Je verzamelt feedback bij het publiek, de collega’s en de partners over deze editie van Erfgoeddag. Je maakt een evaluatierapport op, dat je afstemt met het team van Erfgoedcel Brugge en doet samen met de collega’s aanbevelingen voor toekomstige edities.
- Je beschikt over een bachelor- of masterdiploma in cultuurmanagement / kunstgeschiedenis / geschiedenis / taal- en letterkunde / communicatie & marketing / sociaal-cultureel werk / onderwijs of gelijkwaardig door ervaring;
- Je hebt een grote interesse in en enthousiasme voor het lokale erfgoed en de geschiedenis van Brugge;
- Je hebt een goede kennis van MS-Office toepassingen;
- Je houdt van zelfstandig werken en functioneert goed in een klein team. Interne terugkoppeling en feedback van collega’s vind je belangrijk;
- Je bent sociaal vaardig en kan goed samenwerken met diverse doelgroepen: vrijwilligers, erfgoedorganisaties, socio-culturele verenigingen…;
- Je hebt goede communicatieve en redactionele vaardigheden en bent mee met sociale media;
- Je bent positief ingesteld;
- Je hebt organisatorisch talent, bent efficiënt in je aanpak en kan goed overweg met deadlines;
- Je bent resultaatgericht en volgt taken en projecten nauwkeurig op;
- Je bent bereid om (in beperkte mate) deel te nemen aan avondvergaderingen of avondactiviteiten.
- We bieden max. 6 maanden een voltijdse beroepsinlevingsstage aan;
- Je start bij voorkeur op 16 november 2026;
- De financiële vergoeding is afhankelijk van je leeftijd en kan je opvragen bij de personeelsdienst van Stad Brugge (stage@brugge.be );
- Je werkt in een klein, ervaren team en wordt professioneel begeleid;
- Je krijgt de mogelijkheid om een sterkere positie op de arbeidsmarkt te verwerven door je competenties te ontwikkelen, een breed netwerk uit te bouwen en concrete ervaring op te doen bij de organisatie van een groot publieksevenement rond cultureel erfgoed;
- Je leert de Brugse (en Vlaamse) erfgoedsector van dichtbij kennen en werkt intensief samen met hen;
- Je werkplek is bij Erfgoedcel Brugge, Oostmeers 17, Brugge. Er kan ook af en toe thuisgewerkt worden;
- Stuurvóórwoensdag30 septemberjecurriculum vitaemetmotivatiebriefen dethuisopdrachtbij deze vacature door naarerfgoeddag@brugge.be .
- Op basis van je cv, motivatie en voorstel van de thuisopdracht wordt een eerste selectie gemaakt;
- Geselecteerde kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek in Brugge opwoensdag 7 oktober;
- Viadeze link kan je de thuisopdracht terugvinden, stuur deze mee bij je sollicitatie.