Coördinator-statisticus Studiedienst

il y a 4 semaines


Antwerpen, Belgique Stad Antwerpen Temps plein

**Ben je geboeid door statistiek? Analyseer en rapporteer je vlot? Zou je graag leidinggeven? Ga voor deze job met impact. Met de kwalitatieve input van jouw dienst gaat het beleid aan de slag om de stad nog beter en straffer te maken. Ben je objectief, integer en neutraal? Werk je vlot samen en ga je steeds voor kwaliteit? Laat dan zeker van je horen. Solliciteer nu.**:
**Wat doe je?**:

- Als coördinator werk je actief mee aan de statistische productie, het onderzoeken van bronnen en het uitvoeren van eigen zelfstandig onderzoek. Je werkt samen met het team volgens ‘leading by example’.
- Je stuurt als expert een team aan van statistici. Dat doe je op vlak van planning en inhoudelijke en methodologische aanpak.
- Je organiseert en coördineert het interne proces van dataverwerking tot betrouwbare statistieken. Op basis van je methodologische kennis en competenties bouw je gezag en respect op voor je resultaten en advies.
- Je beheert en ontwikkelt relaties met klanten in het volledige stedelijke landschap en met stakeholders van (openbare) statistieken bij andere steden, VVSG (Verenging van Vlaamse Steden en Gemeenten), provincies en Vlaanderen.
- Je organiseert en coördineert de gegevensverzameling van verschillende interne en externe bronnen. Je zet daarvoor je expertise en diplomatie in om tot concrete afspraken en convenanten van gegevenstoelevering te komen.
- Je kan met kennis van zaken de kwaliteit van het statistisch studiewerk, rapporteringen en analyses evalueren op betrouwbaarheid en correctheid. Dat geldt voor het werk van je eigen medewerkers, andere stedelijke diensten en uitbestede studieopdrachten.
- Je waakt over de objectiviteit, neutraliteit, integriteit en respect voor de privacywetgeving over alle aspecten binnen jouw werkgebied en dienst. Je waakt ook over de kwaliteit van de statistische informatie, zodat het beleid steeds in staat is een correct geïnformeerde beslissing te nemen. Dat betekent ook dat je loyaal bent tegenover reeds genomen beslissingen.
- Je maakt van de Studiedienst een lerende dienst die up-to-date is en blijft met de nieuwste vereiste methoden en informatietools die nodig zijn voor kwaliteitsvolle statistiekproductie. Daarbij hoort het verwerven en uitbouwen van kennis over datasciencetechnieken en -methoden binnen het statistische bereik. Dat doe je in nauwe samenwerking met de datascientist binnen IT.
- Je ondersteunt en werkt nauw samen met andere diensten die op jouw expertise beroep moeten doen, zoals Marktonderzoek, BI, GIS, Ruimtelijke Planning
- Je werkt goed samen met de datamanager van de stad Antwerpen. Daarmee bouw je verder aan een goede ontsluiting van de data. Je valoriseert de inspanningen die gebeuren om data en informatie meer herbruikbaar en via een gemeenzaam platform aan te bieden.

**Waar kom je terecht?**:
**Onder de strategische coördinatie van de stad Antwerpen valt de Studiedienst Stadsobservatie, waar jij coördinator van wordt. Het is een klein team van 4 professionals met gemeenschappelijk doel en missie: de stad in cijfers in beeld te brengen én die cijfers te analyseren voor het beleid, beleidsvoorbereiding, operationele stedelijke diensten, burgers en inwoners.**:
Je leidt een dienst die actief statistieken opmaakt en die openbaar online publiceert. De dienst verricht ook interne informatiebehoefteanalyses en studiewerk. Via die kwaliteitsvolle en methodologisch correct uitgevoerde analyses kan het bestuur en management het beleid voorbereiden, bijsturen en evalueren.

Je leidt je team van professionals in nauwe samenwerking met verschillende diensten binnen de stad. Dat betekent een brede inhoudelijke scope van beleidsdomeinen.

**Wat verwachten we van je?**:

- Je hebt een goede kennis van univariate, descriptieve en multivariate statistische methoden.
- Je hebt een goede kennis van methoden en tools voor statistische gegevensverwerking (databasebeheer, statistieksoftware zoals SPSS, R).
- Je bent kritisch en hebt een sterk analytisch vermogen.
- Je kan een team van professionals klantgericht en professioneel laten samenwerken.
- Je bent in staat om een uitmuntende standaard voor deontologie, integriteit, bescherming van privacy (GDPR) naar de praktijk te vertalen, voor jezelf en je team.
- Je hebt minstens 5 jaar relevante ervaring in statistiek en wil je er verder in bijscholen.
- Je ontwikkelt een visie over een stedelijke statistische dienst binnen een grootstedelijke context en draagt die uit.
- Binnen een politiek stedelijke context ben je loyaal aan het beslissingsproces waarin je een informerende en adviserende rol vervult.
- Je hebt kennis en feeling met monitoring en het operationaliseren van beleidsdoelstellingen in indicatoren, KPI’s en ondersteunt zo de BI.
- Kennis van GIS en geografische basisinformatie is een pluspunt.
- Kennis van datasciencemethoden is een meerwaarde.
- Leidinggevende ervaring is een pluspunt, maar zeker niet noodzakelijk.
- Je hebt dezelfde waarden als de stad. Je wil je inzetten voo


  • Projectleider Bouwdok

    il y a 3 semaines


    Antwerpen, Belgique Witteveen+Bos Belgium Temps plein

    Witteveen+Bos werkt sinds 2012 aan verschillende complexe projecten zoals de Oosterweelverbinding, de R0 en andere uitdagende infrastructuurprojecten, zowel op vlak van waterbouw als burgerlijke bouwkunde. Omdat deze projecten volop in een stroomversnelling komen, zijn we op korte termijn op zoek naar nieuwe collega’s die ons team willen komen versterken....

  • Projectleider Bouwdok

    il y a 4 semaines


    Antwerpen, Belgique Witteveen+Bos Belgium Temps plein

    Witteveen+Bos werkt sinds 2012 aan verschillende complexe projecten zoals de Oosterweelverbinding, de R0 en andere uitdagende infrastructuurprojecten, zowel op vlak van waterbouw als burgerlijke bouwkunde. Omdat deze projecten volop in een stroomversnelling komen, zijn we op korte termijn op zoek naar nieuwe collega’s die ons team willen komen versterken....