Jouw verantwoordelijkheden
-
Jouw takenpakketAlgemene studiebegeleiding
- Je begeleidt studenten individueel en in groep rond studiemethode, studieplanning, examenvoorbereiding, zelfregulerend leren en studiestrategieën.
- Je ondersteunt studenten bij studiegerelateerde uitdagingen zoals uitstelgedrag, faalangst, concentratieproblemen en motivatieproblemen.
- Je fungeert als aanspreekpunt en vertrouwenspersoon voor studenten met studievragen.
- Je begeleidt studenten met een functiebeperking en verwijst, waar nodig, gericht door naar trajectbegeleiders, ombudspersonen of andere ondersteunende diensten van de UGent.
Vakinhoudelijke studiebegeleiding chemie
- Je begeleidt eerstejaarsstudenten Bio-ingenieurswetenschappen (campus Coupure) en Biowetenschappen (campus Schoonmeersen) bij vakinhoudelijke vragen over de chemievakken van de eerste bachelor.
- Je begeleidt internationale studenten bij vakinhoudelijke vragen over chemie en ondersteunt hen bij het wegwerken van eventuele voorkennisverschillen.
- Je organiseert individuele begeleidingen, groepssessies en remediëringsactiviteiten.
- Je werkt samen met lesgevers en onderwijsbegeleiders om terugkerende leerproblemen te detecteren en de begeleiding hierop af te stemmen.
- Je draagt actief bij aan de voorbereiding en organisatie van de vakantiecursussen chemie.
Uitbouw en verdere ontwikkeling van de studiebegeleiding
- Je bouwt samen met je collega's aan een toekomstgerichte en zichtbare studiebegeleiding binnen de faculteit.
- Je ontwikkelt en evalueert initiatieven die studiebegeleiding toegankelijker en effectiever maken voor studenten.
- Je werkt nauw samen met studenten en lesgevers om noden te detecteren en de begeleiding hierop af te stemmen.
Studievoorlichting en instroom
- Je informeert kandidaat-studenten, heroriënteerders, ouders, leerkrachten en andere geïnteresseerden over de opleidingen van de faculteit.
- Je werkt actief mee aan SID-ins, infodagen, lerarendagen, jobbeurzen en andere voorlichtingsactiviteiten.
- Je bent mee verantwoordelijk voor de voorbereiding en organisatie van deze activiteiten.
Organisatie van de starttoetsen
- Je organiseert de logistieke en administratieve voorbereiding van de starttoetsen.
- Je bent het aanspreekpunt voor de praktische organisatie en volgt de evoluties binnen de Vlaamse ijkings- en starttoetsen op.
- Je bewaakt de kwaliteit van de organisatie en zorgt voor een correcte opvolging van planning, administratie en communicatie.
Jouw profiel
Kennis en ervaring
Essentieel
- Je beschikt over een diploma binnen de bètawetenschappen.
- Je beschikt over een grondige kennis van algemene, anorganische, organische chemie.
- Je hebt voldoende basiskennis van wiskunde.
- Je hebt een uitstekende kennis van het Nederlands en een zeer goede beheersing van het Engels.
- Je bent sterk gemotiveerd om studenten te begeleiden en wil actief meebouwen aan de verdere uitbouw van de studiebegeleiding binnen de faculteit.
Een meerwaarde
- Ervaring met studiebegeleiding, onderwijsbegeleiding of studentenbegeleiding.
- Pedagogische ervaring.
- Ervaring met individuele coaching, counseling of groepsbegeleiding.
- Kennis van de STEM-opleidingen aan de UGent.
- Inzicht in de werking en recente ontwikkelingen binnen het hoger onderwijs.
- Kennis van biochemie.
- Kennis van MS Office.
- Kennis van LaTeX.
Algemene competenties
Je bent een geëngageerde en toegankelijke begeleider
- Je bouwt vlot een vertrouwensband op met diverse studentenprofielen.
- Je bent empathisch en creëert een warme, veilige en laagdrempelige omgeving.
Je bent proactief en ondernemend
- Je bereikt studenten actief en neemt initiatief, ook wanneer er geen directe vraag is.
- Je ontwikkelt en evalueert creatieve initiatieven om studiebegeleiding te versterken.
Je bent een sterke communicator en bruggenbouwer
- Je legt vlot contacten en werkt constructief samen met studenten, lesgevers en diensten.
- Je communiceert helder, professioneel en respectvol.
Je bent organisatorisch sterk en werkt nauwkeurig
- Je plant en organiseert efficiënt en behoudt het overzicht.
- Je werkt nauwkeurig en bewaakt de kwaliteit van activiteiten en processen.
Je bent een sterke teamspeler
- Je werkt actief samen aan een ged